Czech School of California

Druhá přímá volba prezidenta

U příležitosti nadcházejících přímých voleb prezidenta České republiky, které se budou konat 12. a 13. ledna 2018, bychom Vám rádi připomněli možnosti, jak můžete volit, pokud žijete trvale či dlouhodobě v USA.

V současné chvíli je jedinou možností volit přes tzv. zastupitelský úřad. Jedním z takových zastupitelských úřadů je Generální konzulát ČR v Los Angeles. Nejdříve se na zastupitelském úřadu však musíte zapsat do zvláštního seznamu voličů. Žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů musí být doručena nebo předána Generálnímu konzulátu ČR v Los Angeles nejpozději do neděle 3. prosince 2017 do 16:00 hod.

Veškeré podrobné informace k zápisu do seznamu voličů najdete zde:
http://www.mzv.cz/losangeles/cz/konzularni_informace/volby/zapis_do_seznamu_volicu.html

Mnoho z nás se však na konzulát dostavit nemůže a proto Krajanský spolek Čechů a Slováků v Asturii, ve Španělsku, sepsal a inicioval elektronickou petici za zavedení systému korespondenční nebo elektronické volby v České republice.

“Systém korespondenční volby či dokonce volby elektronickou cestou by podstatně zjednodušil celý proces a určitě zásadně ovlivnil počet Čechů, kteří by se rozhodli volit ze zahraničí. Oba systémy, jak korespondenční tak elektronický, fungují několik desítek let v mnoha zemích Evropy a v dnešní elektronické době by měly být i pro Českou republiku absolutní samozřejmostí. Chápeme tento problém jako čistě apolitický a technický, který je potřeba neodkladně řešit,” vyjadřuje se k problému volby ze zahraničí Alexandra Čadová – předsedkyně Krajanského spolku Čechů a Slováků v Asturii.

Pro více informací o petici a jak ji podepsat najdete zde: https://www.petice24.com/petice_za_zavedeni_systemu_korespondenni_nebo_elektronicke_volby

Comments are closed.