Jmenuji se Nikola Konečná a pocházím z Brna. Vystudovala jsem zde obory Čeština a česká literatura a Estetika na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Po absolvování jsem po čtyři roky učila český a německý jazyk na střední škole a připravovala studenty na maturitní zkoušky z těchto předmětů. Později jsem pracovala jako firemní překladatelka z češtiny do němčiny ve společnosti RWTÜV.

Více než 10 let žijeme s manželem v USA, kde jsem po vystudování oboru Obecné lingvistiky na San Jose State University působila jako editorka a překladatelka z anglického a německého jazyka. V současné době pracuji na překladu a lokalizaci produktů společnosti Apple.

Máme dvouletou dceru Mayu a pětiletou dceru Emmu, které zatím pilně brebentí jak v angličtině, tak i v češtině a doufám, že si i díky České škole udrží a ještě více rozvinou svůj mateřský jazyk. K naším společným zájmům patří turistika a kempování v krásné kalifornské přírodě. Kromě chození po kopcích a horách mým dalším velkým koníčkem je jóga .