Jmenuji se Helena Cinková a pocházím z Trutnova. Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy obor učitelství matematika-zeměpis. S manželem a dvěma dcerami jsme se přistěhovali do Spojených Států v roce 1996.

V prvních několika letech jsem pracovala jako asistentka učitele na Giannini Middle School v San Francisku a doma připravovala obě dcery na každoroční rozdílové zkoušky z češtiny a dějepisu. Po přestěhování do Morgan Hill jsem působila ve firmě MathMagics Inc, kde jsem zpracovávala osnovy pro vytvoření počítačového programu na výuku matematiky, a v jazykové škole Berlitz, kde jsem učila češtinu. Nyní pracuji pro Morgan Hill Unified School District jako suplující učitel. Pokud neučím nebo nedoučuji, ráda sportuji a cestuji.

Z projektu Česká škola v Kalifornii jsem velice nadšená, protože po celá léta učení mých dcer v domácím prostředí a po prožití každoročních stresů z rozdílových zkoušek jsem snila o přesně takové škole zde v USA. Škole, která by umožnila studium českého jazyka a dějepisu na úrovni základní školy a vydávala  vysvědčení uznávané v České republice. Nyní se těším, že budu moci využít svých dlouholetých zkušeností a všem budoucím žákům pomohu naučit se mluvit správnou češtinou a znát české dějiny. Věřím, že společně dosáhneme výborných výsledků!